Můj Oltcit

Tak tady ho máte v celý jeho kráse......

Když jsem ho koupil......

Tak to byl skoro všude rezavej. Odvezl jsem ho ke svýmu kamarádovi Pavlovi do Sokolova, aby mi udělal plechařinu. Přední blatníky se vyměnily, zadní - to co bylo shnilý se uřízlo a navařil se novej kus, pak proběhlo celkové stříkání (až na střechu a zadní dveře - ty byly OK, stačily jen vyleštit), vytřeli se podběhy proti korozi a umyl se motor. Další dodělávky jsem dělal u mě na chatě......

                                               

 

Po úpravě a pár dalších dodělávek......

No a jsou na řadě věci, které je důležité udělat hned po koupi staršího auta než jde plně do provozu. To je výměna rozvodových řemenů, nové svíčky, výměna brzdových destiček a nastavení brzd, nastavení vůle ventilů, nastavení předstihu, výměna brzdové kapaliny, výměna oleje, olejového a vzduchového filtru a došlo i na novou baterii. No a pak jsem si ho nechal zkontrolovat v servisu - palivovou soustavu, podvozek, čepy, nechal seřídit motor a karburátor no všechno je teď v pohodě.

A pak přišli na řadu ostatní věci. Koupě nových sedaček, protože ty staré měli dost. Nejprve jsem dal potahy, ale nelíbilo se mi to, a tak přišli ke slovu nové. Nové pneumatiky, časem jsem si nechal nastříkat disky, musel jsem zbrousit a znovu nastříkat zadní nárazník, koupil nové rádio, dal dozadu reproduktory a dopředu nové, udělal úchyt na zavírání kufru, světlo do kastlíku, přední mlhovky, nový znak, protože ten starý mi upadl, spínač otevření 2. stupně karburátoru, tranzistorové zapalování, třetí brzdové světlo, světlo do kufru no a na závěr už jenom umyl.

 

Zpět na stranu s obrázkama